Postitatud

EcoTech Hackathon: Nutikad sademeveelahendused linnadele

Kutsume osalema 19.-21. septembril 2024 Tallinnas toimuval häkatonil, mis keskendub ühe tänapäeva kõige pakilisema linnaprobleemi lahendamisele: sademevee säästvale juhtimisele.

Osalema on oodatud:

  • Arendajad, andmeteadlased, disainerid ja insenerid
  • Keskkonnateadlased ja linnaplaneerijad
  • Igaüks, kes soovib panustada ökosüsteemide kaitsesse ja tulevikukliimale vastupidava linnaruumi loomisse

Kliimamuutused süvendavad üleujutuste ja veekvaliteedi probleeme linnapiirkondades, mõjutades nii linna kui ka veekogusid. Rohetaristu ja looduspõhised (sademevee)lahendused võivad aidata probleeme leevendada. Vajame teie ideid nutikate tehnoloogiate väljatöötamiseks, mis parandavad looduspõhiste lahenduste jõudlust, hooldust ja seiret!

  • Uudsed andurid: täiustatud andurite väljatöötamine looduspõhiste lahenduste jõudlusnäitajate (nt infiltratsioonimäärad, hüdraulilised koormussuhted, erosioon, veekvaliteet ja sademevee kinnipidamis- või mahutusvõime) jälgimiseks. Mõelge masinnägemisele, pilditöötlusele ja drooniuuringutele.
  • Andmete kogumine, integreerimine ja analüüs: süsteemi loomine anduritest saadavate andmete töötlemiseks ja analüüsimiseks, et anda teavet hooldus- ja käitamisotsuste jaoks. Ilmastiku-, linnataristu, anduritest saadavate vee kvaliteedi ja koguse andmete ning satelliidipiltide andmete integreerimine.
  • Ennustav modelleerimine: masinõppemudelite koostamine, et ennustada saastunud sademevee mõju veekogudele. Ajalooliste andmete analüüs, et prognoosida tulevasi suundumusi ja tuvastada kõrge riskiga piirkonnad.
  • Kestlik taristu: looduspõhiste lahenduste lõimimine olemasoleva linnataristuga terviklike veemajanduslahenduste loomiseks, kasutades georuumilisi andmeid ja linnaplaneerimise mudeleid. Mõelge rohekatustele, vihmapeenardele, vett läbilaskvatele katenditele ja tehismärgaladele.
  • Kogukonna kaasamine ja teavitamine: Töövahendite ja materjalide väljatöötamine, et suurendada teadlikkust looduspõhistest lahendustest ja nende eelistest ning kaasata kohalikke elanikke (nt looduspõhiste lahenduste seiresse).
  • Partnerlus ja koostöö: platvormi loomine valitsusasutuste, keskkonnaorganisatsioonide, teadusasutuste ja kohalike kogukondade koostööks. Andmete, ressursside ja teadmiste jagamine võib kiirendada looduspõhiste lahenduste arendamist ja rakendamist.

Häkaton toimub projekti LIFE LATESTadapt (https://lifelatestadapt.viimsivald.ee/) raames ja seda rahastab Euroopa Liidu LIFE programm | Korraldajad: @ TalTech – Tallinn University of Technology Garage48